Dystrybucja pokryć dachowych

Cembrit

Cembrit - dachy i elewacje z włókno-cementu

Cembrit projektuje, produkuje i dostarcza wysokiej jakości włókno-cementowe materiały budowlane stosowane na dachy oraz elewacje. Jesteśmy cześcią Cembrit Holding A/S - europejskiego lidera w produkcji włókno-cementowych dachów i elewacji, który nieprzerwanie od ponad osiemdziesięciu lat intensywnie pracuje nad właściwościami i możliwościami włókno-cementu.

Potwierdzeniem naszej wysokiej jakości produktów jest uhonorowanie w roku 2008 Godłem Promocyjnym Konkursu „Teraz Polska" Systemu dachowego EuroFala.
Cembrit na rynku polskim do roku 2008 funkcjonował pod nazwą - Izopol S.A.

SYSTEM DACHOWY EUROFALA

...bo dach musi być lekki i trwały

System dachowy EuroFala stosowany jest jako pokrycie dachowe, elewacyjne oraz wykończeniowe różnych typów budynków - mieszkalnych, letniskowych, użyteczności publicznej, użytkowych, gospodarczych, inwentarskich, przemysłowych oraz wszelkiego typu budynków o lekkiej konstrukcji.

W skład systemu wchodzą:

 • płyty włókno-cementowe faliste EuroFala
 • płyty włókno-cementowe faliste EuroFala NO/WO
 • akcesoria wykończeniowe włókno-cementowe: gąsiory, wiatrownice
 • płyty PVC świetlikowe Eurolux
 • akcesoria montażowe
 • akcesoria wentylacyjne
 • akcesoria uszczelniające

System sprawdza się wszędzie tam, gdzie ważna jest jakość i estetyka. Najważniejszymi cechami materiałów włókno-cementowych jest trwałość, niepalność, brak korozji i odporność na zmienne warunki atmosferyczne, które gwarantują, iż nawet po wielu latach użytkowania dach nadal będzie cieszył oko właściciela i spełniał swoją funkcję.

Profile

NO/WO Standard

 

Płyty faliste EuroFala dostępne są w dwóch rodzajach: jako płyty standardowe oraz płyty NO/WO.Opcja standardowa to pełnowymiarowe płyty wymagające obróbki przed montażem. Dzięki temu możliwe jest odpowiednie dopasowanie płyt do nowego lub modernizowanego dachu. Płyty NO/WO z obciętymi narożnikami oraz wyciętymi otworami są gotowe do montażu i polecane są zwłaszcza przy wykończeniu nowo powstających dachów.

 

Dostępne kolory:

Dane techniczne płyt EuroFala

Profil

Wymiary
mm

Grubość

mm

Waga

kg/m2

Waga

płyty kg

Powierzchnia
płyty m2

Powierzchnia efkt. m2

standard

625 x 1150

6

ok. 11,7

ok. 8,5

0,72

0,49

standard NO/WO

1250 x 1150

6

ok. 11,7

ok. 16,9

1,44

1,14

standard NO/WO

1875 x 1150

6

ok. 11,7

ok. 25,3

2,16

1,79

standard NO/WO

2500 x 1150

6

ok. 11,7

ok. 33,7

2,44

2,44

Jakość

Płyty faliste EuroFala są produkowane zgodnie z europejską normą "PN-EN 494 - "Profilowane płyty włókno-cementowe do pokryć dachowych i elementy wyposażenia. Charakterystyka wyrobu i metody badań". Na terenie RP płyty faliste włókno-cementowe EuroFala objęte są 15-letnią gwarancją.

DLA ROLNICTWA

System dachowy EuroFala jest idealnym materiałem do zastosowań w budownictwie inwentarskim i gospodarczym. Naturalne cechy włókno-cementu sprawiają, iż jest on jedną z najlepszych opcji przy wykończeniu tego typu budynków. Ich zastosowanie umożliwia stworzenie odpowiedniego mikroklimatu do hodowli zwierząt oraz przechowywania płodów rolnych.

Materiały włóknisto-cementowe są trwałe i wytrzymałe, nie korodują, są odporne na naturalne związki chemiczne wydzielane przy produkcji zwierzęcej, pozwalają uniknąć efektu skraplania się pary wodnej, nie nagrzewają się w czasie upałów do wysokich temperatur oraz tłumią dźwięki opadów atmosferycznych.

Dodatkowo dachy wykonane z Systemu dachowego EuroFala, można uzupełnić o płyty świetlikowe pvc Eurolux. Zostały one specjalnie zaprojektowane, po to aby w naturalny sposób doświetlić wnętrze budynku, oszczędzając tym samym energię elektryczną.

Dzięki tym cechom System Dachowy EuroFala wykorzystywany jest przy wykończeniu takich budynków jak:

 • Obory

 • Chlewnie

 • Kurniki

 • Stajnie

 • Budynki gospodarcze

 • Magazyny zboża

 • Garaże

 • Wiaty