Dystrybucja pokryć dachowych

Fakro

Okna dachowe

Najwyższa jakość wykonania, łatwość i bezpieczeństwo użytkowania oraz nowatorskie rozwiązania umożliwiają dobranie odpowiedniego okna dachowego FAKRO do każdego rodzaju pomieszczenia. Okna wytwarzane są z najlepszych surowców w oparciu o najnowsze technologie gwarantujące trwałość, bezpieczeństwo, funkcjonalność i bardzo dobre parametry termoizolacyjne.

OKNA OBROTOWE

okna obrotowe FTS U2, FTS-V U2

FTS U2 - okno drewaniane,

FTS-V U2 - okno drewniane z nawiewnikiem V10

W oknie FTS-V U2 zastosowano nawienik V10, zapewniający napływ powietrza nawet przy szczelnie zamknietym oknie.

okna obrotowe FTP-V U3, FTP-V U5

FTP-V U3 - okno drewniane z nawiewnikiem V40P

FTP-V U5 - okno drewaniane z nawiewnikiem V40P i szybą superenergooszczędną

Okno FTP-V U5 posiada szybę superenergooszczędną i polecane jest do budynków, w których szczególny nacisk położony jest na oszczędność energii cieplnej.

 

okno obrotowe FTP-V P2 Secure

Okno drewniane z nawiewnikiem V40P

Okno dachowe FTP-V P2 Secure posiada holenderski, policyjny znak jakości - „Mieszkaj bezpiecznie”.

 

okno obrotowe FTU-V U3

okno drewniane pomalowane poliuretanem z nawiewnikiem V40P

 

okna FTP-V U3 Electro Z-wave, FTU-V U3 Electro Z-Wave

FTP-V U3 Electro Z-Wave - okno drewniane z nawiewnikiem V40P sterowane elektrycznie w bezprzewodowym systemie Z-Wave

FTU-V U3 Electro Z-Wave - okno drewniane malowane poliuretanem z nawiewnikiem V40P sterowane elektrycznie w bezprzewodowym systemie Z-Wave


okna aluminiowo-tworzywowe PTP U3, PTP-V U3

PTP U3 - okno aluminiowo-tworzywowe

PTP-V U3 - okno aluminiowo-tworzywowe z nawiewnikiem V35

 

superenergooszczędne okna obrotowe FTT

FTT U8 Thermo - o współczynniku Uw=0,58W/m2K

FTT U6 - o współczynniku Uw=0,81W/m2K

 

 

 

OKNA UCHYLNO-OBROTOWE

okna uchylno-obrotowe FPP-V U3 preSelect, FPU-V U3 preSelect

FPP-V U3 preSelect - okno drewniane z nawiewnikiem V40P

FPU-V U3 preSelect - okno drewniane z nawiewnikiem V40P malowane poliuretanem

 

okno uchylno-obrotowe PPP-V U3 preSelect

okno aluminiowo-tworzywowe z nawiewnikiem V35

 

okno panoramiczne FEP L3

 

 

 

 

 

OKNA O PODWYŻSZONEJ OSI OBROTU

 

okna o podwyższonej osi obrotu FYP-V U3 proSky

okno drewniane z nawiewnikiem V40P

 

okna o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym
FDY-V U3 Duet proSky

okno drewniane z naświetlem dolnym wyposażone w nawiewnik V40P

 

 

 

OKNA BALKONOWE


FGH-V Galeria - okna balkonowe,

 

 

 

 

 

OKNA DO ZESPOLEŃ

okna dolne FTP/D L3, FTU/D L3

FTP/D L3 - okno do zespoleń - drewniane

FTU/D L3 - okno do zespoleń - drewniane malowane poliuretanem

 

 

 

okna kolankowe BDL L3, BDR L3, BVP L3, BXP L3

BDL L3 - okno drewniane uchylno-rozwierne otwierane na lewą stronę

BDR L3 - okno drewniane uchylno-rozwierne otwierane na prawą stronę

BVP L3 - okno drewniane otwierane uchylnie

BXP L3 - okno drewniane nieotwierane

 

 

nadstawki FAP L3, FBP L3

FAP L3 - nadstawka o kształcie trójkąta

FBP L3 - nadstawka o kształcie łuku

 

 

 

NIESTANDARDOWE ROZWIĄZANIA

Okno kolebkowe Okno ze szprosem

Niestandardowe kształty Niestandardowe oblachowanie

 

KOŁNIERZE USZCZELNIAJĄCE

Funkcja kołnierza uszczelniającego

 

Niezbędnym elementem pozwalającym na prawidłowe zamontowanie okna w połaci dachowej jest kołnierz uszczelniający. Precyzyjnie zaprojektowane, systemowe elementy kołnierza pozwalają na trwałe i szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym. Zadaniem kołnierza jest odprowadzanie wody deszczowej i śniegu poza okno oraz zabezpieczenie przed wiatrem.

Kołnierze uszczelniające należy stosować do wszystkich okien dachowych FAKRO, zarówno obrotowych (FT, PT), uchylno – obrotowych ( FPP, PPP, FEP L3) jak i okien do zespoleń (FT_/D, B_L). Powyższe typy okien FAKRO mogą być ze sobą łączone w różnych kombinacjach. Dzięki jednolitej stylistyce oblachowania zewnętrznego okna o różnej konstrukcji mogą być łączone w grupy.

W ofercie FAKRO znajduje się wiele typów kołnierzy uszczelniających, które wykonane są z blachy aluminiowej, trwale zabezpieczonej lakierem poliestrowym. Podstawowym kolorem jest kolor popielato – brązowy RAL 7022, dzięki któremu okno doskonale komponuje się z typowymi kolorami pokryć dachowych.

 

 

składane schody strychowe

umożliwiają łatwe i bezpieczne wyjście na poddasze nieużytkowe bez konieczności wykonywania kosztownych i zajmujących dużo miejsca schodów stacjonarnych. Spełniają wszelkie wymagania techniczne oraz wymogi bezpieczeństwa, a także zapewniają pełną wygodę użytkowania.

Oszczędność miejsca

Schody strychowe FAKRO podczas składania i rozkładania drabinki nie wymagają dużej przestrzeni, a po złożeniu „chowają się” w stropie. Oszczędzamy tym samym miejsce w pomieszczeniu, w którym zostały zamontowane.

Łatwy montaż

System montażu pozwala na łatwe zamontowanie schodów przez dwie osoby oraz dopasowanie długości drabiny do wysokości pomieszczenia. Schody dostarczone są do klienta kompletnie zmontowane i nie wymagają żadnych czynności przedmontażowych.

Wygodna obsługa

Odpowiednia konstrukcja mechanizmu odciążającego klapę schodów, a w niektórych modelach również drabinkę usprawnia ich obsługę. Dostarczany ze schodami drążek umożliwia wygodne otwieranie i zamykanie schodów.

Dodatkowe wyposażenie

W celu zwiększenia komfortu użytkowania oraz przyspieszenia montażu do schodów segmentowych FAKRO dostępne są akcesoria dodatkowe.

Gwarancja

Schody strychowe FAKRO objęte są 3 letnią gwarancją.

 

Rodzaje schodów i ich dobór

Segmentowe składane z drewnianą drabinką

 

Segmentowe składane z metalową drabinką

 

Nożycowe

Firma FAKRO posiada w swojej ofercie rożne modele schodów strychowych, które pozwalają zaspokoić indywidualne potrzeby klientów.

Wszystkie modele schodów składanych FAKRO zapewniają wysoką szczelność i termoizolacyjność oraz spełniają normę PN - EN 14975: 2007

Do najbardziej popularnych należą schody LWS. Dysponując większym budżetem możemy wybrać schody LWK, które gwarantują wyższy komfort użytkowania. Wyposażone są one w klapę w kolorze białym, oraz dodatkowo w poręcz i stopki ochronne. Kolejnym produktem z grupy o podwyższonym komforcie użytkowania są schody LWL posiadające dodatkową poręcz na środkowym segmencie oraz mechanizm wspomagający składanie i rozkładanie drabiny.

W grupie schodów do zastosowań specjalnych znajdują się schody superenergooszczędne LTK skierowane do klientów, którym zależy na jak najniższym współczynniku przenikania ciepła.

W przypadku braku dostatecznej ilości miejsca koniecznej do rozłożenia drabiny schodów składanych możemy zastosować schody wysuwane LDK, wyposażone podobnie jak schody LWK.

Jeżeli nasze schody mają stanowić zaporę ogniową i zapobiegać przedostawaniu się ognia wówczas do wyboru mamy schody ognioodporne LWF segmentowe składane lub schody nożycowe LSF. Dodatkową zaletą schodów LSF jest ich szybki montaż oraz małe rozmiary skrzynki.

Do często użytkowanych miejsc doskonale nadają się schody LWM z metalową drabinką o zwiększonej wytrzymałości. Schody te występują również w wersji LWM-K dodatkowo wyposażone w poręcz i klapę w kolorze białym. Schody nożycowe LST, LSZ posiadają małe rozmiary skrzynki i charakteryzują się szybkim montażem. Przeznaczone są szczególnie do miejsc, w których nie ma możliwości zastosowania schodów segmentowych. Dodatkowo dzięki specjalnemu mechanizmowi, otwierane i składane są przy użyciu drążka, stąd też szczególnie polecane są do wysokich pomieszczeń.

Jeżeli dysponujemy większą ilością miejsca w pomieszczeniu możemy zastosować schody stacjonarne MSU. Ze względu na prostą i solidną konstrukcje doskonale sprawdzają się podczas częstego użytkowania.

 

 

Stacjonarne

Akcesoria

Drzwi kolankowe