Dystrybucja pokryć dachowych

Koramic

Ceramiczna dachówka Karpiówka

Karpiówka to tradycyjny model dachówki ceramicznej, której prosta i płaska forma daje niemal nieograniczone możliwości kształtowania architektury dachu.

Dzięki tym możliwościom, ceramiczna Karpiówka jest bardzo popularnym pokryciem dachowym w Polsce. Umożliwia układanie skomplikowanych elementów dachowych, jak miękkie kosze czy wole oczka, dlatego jest stosowana z równym powodzeniem zarówno w domach jednorodzinnych jak i na dachach obiektów sakralnych czy zabytkowych, gdzie połacie dachu są znacznie większe. Indywidualny charakter dachu można osiągnąć korzystając z dostępnych w ofercie kilku wykrojów karpiówek w różnorodnej kolorystyce. Sposób ułożenia tej dachówki (w łuskę lub w koronkę) oraz szeroki wybór ceramicznych elementów uzupełniających pozwala na niepowtarzalną różnorodność gotowych dachów.

Dachówki zakładkowe

Dachówki zakładkowe to typ dachówek posiadających pojedyncze lub podwójne zamki (zakładki), dzięki którym zwiększa się szczelność gotowej połaci dachowej.

Wśród modeli zakładkowych i tradycyjnych w ofercie firmy Wienerberger znajdą Państwo dachówki: Renesansowa L15, Renesansowa E32, Renesansowa Universo, Renesansowa Alegra 10, Renesansowa Alegra 8, Marsylka, Marsylka Mondo 11, Marsylka Tradi 15, Holenderka OVH, Holenderka Madura, Holenderka Esówka 451, Holenderka Cavus 14, Reńska Cosmo 11, Reńska Cosmo 12, Reńska Cosmo 15, Dachówka płaska Actua 10, Romańska Karthago 14 oraz Mnich - Mniszka.

Bogate wzornictwo i kolorystyka sprawiają, że nasze dachówki ceramiczne mają zastosowanie zarówno w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym, budynkach użyteczności publicznej, jak i na dachach restaurowanych obiektów zabytkowych. Dachówki zakładkowe są produkowane w szerokiej gamie kolorystycznej: od naturalnej czerwieni poprzez czerwone, brązowe, rustykalne, zielone, niebieskie i czarne a nawet toskańskie, saharyjskie i śródziemnomorskie, w wersjach z angobą, angobą szlachetną lub glazurą.

Wszystkie modele dostępne są wraz z szeroką gamą ceramicznych akcesoriów (m.in. gąsiory, dachówki szczytowe, wentylacyjne) i dodatków systemowych marki KoraTech® (m.in. taśmy uszczelniające kalenicę i grzbiet, membrany dachowe, systemy przeciwśniegowe). Pokrycie dachowe wykonane z dachówek ceramicznych cechuje się wyjątkową szczelnością i trwałością.

 

Renesansowa L15

Renesansowa L15 to zakładkowa dachówka ceramiczna, dostępna w wielu kolorach, wraz ceramicznymi akcesoriami i dodatkami systemowymi.

Renesansowa L15 to zakładkowa dachówka ceramiczna. Wzornictwo i kolorystyka tego modelu sprawiają że mają one zastosowanie zarówno w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym, użyteczności publicznej jak i renowacjach dachów zabytkowych. Wszystkie modele dostępne są wraz z szeroka gamą ceramicznych akcesoriów (m.in. gąsiory, dachówki szczytowe, wentylacyjne) i dodatków systemowych KoraTech® (m. in. taśmy uszczelniające kalenicę i grzbiet, membrany dachowe, systemy przeciwśniegowe). Pokrycie dachowe wykonane z ceramicznych dachówek Koramic cechuje się wyjątkową szczelnością i trwałością. Dachówki zakładowe Koramic są produkowane w kolorze naturalnej czerwieni oraz w kolorach angob.

 

Holenderka OVH. Ceramiczna dachówka zakładkowa.

Holenderka OVH to zakładkowa dachówka ceramiczna, dostępna w wielu kolorach, wraz ceramicznymi akcesoriami i dodatkami systemowymi.

Holenderka OVH to zakładkowa dachówka ceramiczna. Wzornictwo i kolorystyka tego modelu sprawiają że mają one zastosowanie zarówno w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym, użyteczności publicznej jak i renowacjach dachów zabytkowych. Wszystkie modele dostępne są wraz z szeroka gamą ceramicznych akcesoriów (m.in. gąsiory, dachówki szczytowe, wentylacyjne) i KoraTech® dodatków systemowych (m. in. taśmy uszczelniające, membrany dachowe, płotki przeciwśniegowe). Pokrycie dachowe wykonane z ceramicznych dachówek Koramic cechuje się wyjątkową szczelnością i trwałością. Dachówki zakładowe Koramic są produkowane w kolorze naturalnej czerwieni oraz w kolorach angob, angob szlachetnych i glazur.

 

Renesansowa E32

W pełni klasyczna

Ta gładko profilowana dachówka jest bardzo popularna. Piękny wygląd i uniwersalność w zastosowaniu są jej podstawowymi cechami. Duży wybór dodatków i dachówek uzupełniających oraz rozwiązania systemowe (np. kompletne kliny dachowe) sprawiają, że dachówkę tą można stosować do dachów o rzadko spotykanym kształcie, czy nachyleniu. Nachylenie połaci dachowej można zmniejszyć o 16° pod warunkiem wykonania uprzednio warstwy wodoszczelnej.

 

 

Marsylka. Ceramiczna dachówka zakładkowa.

Marsylka to zakładkowa dachówka ceramiczna, dostępna w wielu kolorach, wraz ceramicznymi akcesoriami i dodatkami systemowymi KoraTech®.

 

Marsylka to zakładkowa dachówka ceramiczna. Wzornictwo i kolorystyka tego modelu sprawiają że mają one zastosowanie zarówno w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym, użyteczności publicznej jak i renowacjach dachów zabytkowych. Wszystkie modele dostępne są wraz z szeroka gamą ceramicznych akcesoriów (m.in. gąsiory, dachówki szczytowe, wentylacyjne) i dodatków systemowych KoraTech ® (m. in. taśmy uszczelniające, membrany dachowe, płotki przeciwśniegowe). Pokrycie dachowe wykonane z ceramicznych dachówek Koramic cechuje się wyjątkową szczelnością i trwałością. Dachówki zakładowe Koramic są produkowane w kolorze naturalnej czerwieni oraz w kolorach angob.

 

Renesansowa Alegra 10. Ceramiczna dachówka zakładkowa.

Renesansowa Alegra 10 to zakładkowa dachówka ceramiczna, dostępna w wielu kolorach, wraz ceramicznymi akcesoriami i dodatkami systemowymi.

 

Renesansowa Alegra 10 to zakładkowa dachówka ceramiczna. Wzornictwo i kolorystyka tego modelu sprawiają że mają one zastosowanie zarówno w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym, użyteczności publicznej jak i renowacjach dachów zabytkowych. Wszystkie modele dostępne są wraz z szeroka gamą ceramicznych akcesoriów (m.in. gąsiory, dachówki szczytowe, wentylacyjne) i dodatków systemowych KoraTech® (m. in. taśmy uszczelniające, membrany dachowe, płotki przeciwśniegowe). Pokrycie dachowe wykonane z ceramicznych dachówek Koramic cechuje się wyjątkową szczelnością i trwałością. Dachówki zakładowe Koramic są produkowane w kolorze naturalnej czerwieni oraz w kolorach angob, angob szlachetnych i glazur.

 

 

Reńska Cosmo 15

Racjonalna i efektywna.

Możliwość regulacji długości krycia w przedziale od 25 do 34 cm powoduje, że dachówka Reńska Cosmo 15 jest stosowana do nowych dachów, jak i do modernizacji i renowacji istniejących. Bardzo elegancki wygląd i łatwość montażu to podstawowe zalety dachówki Reńskiej Cosmo 15. Minimalne nachylenie połaci dachowej można zmniejszyć do 24° przy wykonaniu warstwy wodoszczelnej.,

 

 

Ceramiczna dachówka Holenderka Esówka

Holenderka Esówka to historyczny model dachówki.

Holenderka Esówka to historyczny model dachówki stosowany z powodzeniem w renowacji dachów zabytkowych, budownictwie sakralnym, jednorodzinnym i użyteczności publicznej. Model dostępny wraz z szeroką gamą ceramicznych akcesoriów w kolorach naturalnej czerwieni i angob (rustykalna, miedziana).

 

 

 

 

Ceramiczna dachówka Mnich - Mniszka

Mnich - Mniszka to historyczny model dachówki stosowany z powodzeniem w renowacji dachów zabytkowych, budownictwie sakralnym, jednorodzinnym i użyteczności publicznej.

Mnich - Mniszka to historyczny model dachówki stosowany z powodzeniem w renowacji dachów zabytkowych, budownictwie sakralnym, jednorodzinnym i użyteczności publicznej. Model dostępny wraz z szeroką gamą ceramicznych akcesoriów. w kolorach naturalnej czerwieni i angob (rustykalna, miedziana, zielona, antracytowa).