Dystrybucja pokryć dachowych

Ruukki

Ruukki dostarcza komponenty, systemy oraz zintegrowane rozwiązania oparte na metalach dla przemysłu budowlanego oraz inżynierii mechanicznej. Firma posiada szerokie portfolio metalowych produktów oraz związany z nimi serwis.

Budownictwo indywidualne

Pokrycia dachowe produkowane przez Ruukki doskonale pasują do wymarzonych domów wielu rodzin. Wysokiej jakości dachy są łatwe w utrzymaniu i niezmiernie trwałe. Pokrycia Ruukki mogą być stosowane zarówno na nowych jak i starych budynkach poddawanych renowacjom.

Oferowany przez Ruukki pakiet dachowy zawiera odpowiednio wyliczoną ilość blachy profilowanej oraz wszystkie niezbędne akcesoria i elementy montażowe. Ruukki posiada w swojej ofercie system rynnowy, który jest doskonałym uzupełnieniem pokrycia dachowego. Pokrycie oraz ilości elementów montażowych dobierane są za pomocą specjalnego programu komputerowego, optymalizującego zużycie wszystkich materiałów na konkretnym budynku.

 

Dostępna kolorystyka Ruukki

Ciemnoczerwony RR29

Ceglasty RR750

Czekoladowobrązowy RR887

Ciemnobrązowy RR32

Ciemnozielony RR11

Czarny RR33

Grafitowy RR23

Szary RR22

Zielony RR37

Ciemnoniebieski RR35

 

Profile dachowe

Pokrycia dachowe Ruukki pięknie wpisują się w różne style architektoniczne. W naszej ofercie znajdują się następujące modele:

 

Classic

Najbardziej tradycyjny i ponadczasowy model w ofercie Ruukki wyróżniający się prostą linią i klasycznym kształtem. Lekka, różnorodna kolorystycznie blacha doskonale nadaje się na pokrycie dachowe zarówno w budynkach nowych, jak i remontowanych. Profil odpowiedni do dachów o niskim nachyleniu. Prosta technika mocowania tej blachy na rąbek zatrzaskowy zapewnia szybki i oszczędny montaż bez specjalistycznych narzędzi.

Classic objęty jest 50-letnią gwarancją techniczną. Classic powlekany jest powłoką Pural mat.

 

Adamante

Specjalnie zaprojektowany model Adamante doskonale podkreśli charakter każdego domu oraz zaspokoi gusta najbardziej wymagających klientów. Adamante to nowoczesny produkt, w którym połączono tradycyjny wygląd dachówki z niespotykanymi na rynku rozwiązaniami. Nowatorskie rozwiązanie krawędzi startowej, specjalnie wyprofilowany początek blachy doskonale podnosi estetykę całego dachu. Nowy funkcjonalny rowek kapilarny oraz innowacyjny zatrzask w górze fali zapewniają lepszą szczelność i trwałość połączenia. Zastosowane materiały, nowoczesna technologia i precyzja wykonania powodują, że łączenia arkuszy blachy na dachu są praktycznie niewidoczne. Model Adamante produkowany jest z blachy powlekanej powłoką Pural mat. Specjalnie dla tego modelu wprowadzone zostały dwa nowe kolory – burgund i oberżyna, co zwiększa atrakcyjność oferty i możliwość dostosowania do wizji właściciela. Na nowy produkt Ruukki udziela 50 lat gwarancji technicznej.

 

 

Monterrey

Model Monterrey to najbardziej znany i popularny profil dachówkowy Ruukki. Niskie przetłoczenie fali nadaje spokojny charakter każdemu budynkowi. Dzięki takiemu dachowi każdy dom ma niepowtarzalny dach, dopasowany do naturalnego otoczenia i oczekiwań klienta.

Monterrey oferowane jest w trzech wersjach – Premium, Plus i Standard – które różnią się od siebie m.in. warunkami gwarancji.

Monterrey Premium objęty jest 50-letnią gwarancją techniczną. Powlekany jest powłoką Pural mat.

Monterrey Plus objęty jest 40-letnią gwarancją techniczną. Powlekany jest powłoką Purex.

Monterrey Standard objęty jest 30-letnią gwarancją techniczną. Powlekany jest powłoką Poliester.

 

 

Finnera

Blacha dachówkowa produkowana w arkuszach o stałych, niewielkich wymiarach (1190 X 725 mm).

Rozwiązanie takie pozwala zaproponować każdemu klientowi modułowy, wysokiej jakości dach prosto z magazynu, praktycznie „od ręki”. Kompletny pakiet zawierający również wszystkie niezbędne akcesoria gwarantuje łatwy i sprawny montaż.

Finnera objęta jest 40-letnią gwarancją techniczną. Model Finnera powlekany jest powłoką Purex.

 

Decorrey

Uniwersalny i efektywnie zaprojektowany model dachówkowy Ruukki na pokrycie każdego dachu. Nowoczesny wygląd blachy sprawia, że doskonale sprawdza się w budownictwie mieszkaniowym oraz obiektach użyteczności publicznej.

Decorrey objęty jest 30-letnią gwarancją techniczną. Model Decorrey powlekany jest powłoką Poliester.

 

Vintage

Stylowy, utrzymany w stylu retro panel dachowy to połączenie tradycyjnego kształtu z nowoczesną funkcjonalnością. Na powierzchni blachy wytłoczony został specjalny kratkowany wzór, nadający oryginalny wygląd. Dzięki temu Vintage przypomina typowy, ręcznie wykonany dach z rąbkiem stojącym, a jednocześnie posiada wszystkie zalety współczesnych pokryć dachowych: wysoką jakość, trwałość, sprawny i oszczędny montaż.

Vintage objęty jest 40-letnią gwarancją techniczną. Vintage powlekany jest powłoką Purex.

 

Profile trapezowe Ruukki

Prosta forma profili trapezowych Ruukki nadaje spokojny i estetyczny wygląd każdemu dachowi, a dowolność kolorów pozwala swobodnie projektować elewację, unikając monotonii i szarości.