Dystrybucja pokryć dachowych

Lindab

Lindab to międzynarodowa grupa, która opracowuje, wytwarza i sprzedaje produkty i rozwiązania systemowe z cienkich blach dla budownictwa.
Blachy dachowe Lindab posiadają rdzeń wykonany ze stali galwanizowanej zanurzeniowo co zapobiega powstawaniu korozji. Użytkownicy mają do wyboru dwie powierzchnie poliestrowe nie zawierające PCV w zależności od miejsca i celu wykorzystania pokrycia.

Matowe lub błyszczące powłoki znacznie ograniczają ryzyko blaknięcia kolorów. Matowe wykończenie nadaje dachom ponadczasowy, klasyczny wygląd. Powłoki z połyskiem nie dopuszczają do wyrastania mchu lub alg na dachach.
Powierzchnia z poliestru HB została zaprojektowana z myślą o doskonałej wytrzymałości.

 

BLACHODACHÓWKI

Topline to lekkie, estetyczne arkusze blachy dachówkowej profilowane z najwyższej jakości stali. Rdzeń stalowy o grubości 0,5 mm chroniony jest obustronnie warstwą ocynku.

Klient ma do wyboru dwa profile blachy dachówkowej, które doskonale nadają się do montażu, zarówno na nowych jak i remontowanych dachach, niski (40 mm) i wysoki (60 mm).

Gama kolorystyczna blach dachówkowych Topline obejmuje aż 24 barwy w trzech powłokach: Poliester połysk, Poliester mat oraz HBP.

Arkusze blachy Topline są docinane na podane przez Klienta wymiary, straty materiału są więc minimalne a montaż prostszy i szybszy.

Cechami wyróżniającymi blachy firmy Lindab są: falisty kształt dolnej (i górnej w przypadku niskiego profilu) krawędzi arkusza; pojedynczy (w niskim profilu) lub podwójny (w profilu wysokim) rowek kapilarny na lewej krawędzi arkuszy oraz fabrycznie ścięte narożniki (tylko w wysokim profilu).

Na blachy Topline udzielana jest pisemna gwarancja: 30 lat na blachy w powłoce HBP i 15 lat na blachy w powłoce Poliester.

 

Falisty kształt

WYSOKI PROFIL LPAH

Falisty kształt

Falisty kształt dolnej krawędzi arkusza nadaje okapowi bardzo harmonijny i efektowny wygląd imitujący dachówkę. Stwarza on ponadto możliwość wysunięcia arkusza poza krawędź okapu minimalizując widoczną przestrzeń pod pokryciem.

Rowki kapilarne

Rowki kapilarne

Dwa rowki kapilarne na lewej krawędzi arkusza blachy gwarantują całkowitą szczelność na połączeniach wzdłużnych. Obecność rowków umożliwia odprowadzenie ewentualnych skroplin, zwiększa sztywność pokrycia dachowego. Rowek na górnej fali pełni również rolę zamka zatrzaskowego.

Ścięte narożniki

Ścięte narożniki

Rozwiązaniem najbardziej cenionym przez dekarzy są ścięte narożniki. Fabrycznie ścinany prawy górny i lewy dolny narożnik każdego arkusza sprawia, iż w jednym miejscu na dachu zamiast czterech nakładają się jedynie dwa arkusze, dzięki czemu połączenia arkuszy są niewidoczne i w 100% szczelne.

 

 

 

 

NISKI PROFIL LPAL

Dolna krawędź w formie fali

Dolna krawędź w formie fali


Arkusze blachy dachówkowej w niskim profilu posiadają dolną krawędź wyciętą w formie fali, dzięki czemu dach zyskuje atrakcyjny, szlachetny wygląd. Dzięki takiemu wycięciu dolne arkusze można zamontować poniżej krawędzi okapu, zmniejszając prześwit pod blachą i stwarzając barierę dla ptaków.

 

 

Falista górna krawędź

Falista górna krawędź


Nowatorskim rozwiązaniem stosowanym wyłącznie w profilu LPAL jest falista górna krawędź arkuszy. W efekcie blacha idealnie składa się na dachu, a krawędzie połączeń poprzecznych stają się niewidoczne.

 

 

Rowek kapilarny

Rowek kapilarny

Pojedynczy rowek kapilarny na lewej krawędzi arkusza blachy zapewnia idealną szczelność na połączeniach wzdłużnych, usztywnia pokrycie dachowe oraz spełnia funkcję zamka zatrzaskowego.

 

 

 

BLACHY TRAPEZOWE - PROFIL DACHOWY

Blachy trapezowe

W ofercie firmy Lindab znaleźć można szereg profili trapezowych na dachy oraz elewacje w szerokiej gamie kolorystycznej i trzech różnych powłokach. Za pomocą profili firmy Lindab można wykonać zarówno obudowę ścian hali przemysłowej, warsztatu, czy garażu jak i pokryć budynku mieszkalnego. Rdzeń blachy trapezowej stanowi cynkowana ogniowo blacha stalowa zapewniająca aktywną ochronę antykorozyjną oraz maksymalną odporność na negatywne działania atmosferyczne. W zależności od zastosowania, grubość rdzenia może wynosić od 0,4 do 0,6 mm. Profile trapezowe na obudowy dachów i ścian mają wysokości od 18 do 43 mm.

Wszystkie blachy mają długości o podanych przez Klienta wymiarach, dzięki czemu praktycznie można całkowicie uniknąć odpadów, a montaż jest szybki i prosty. Lekkie arkusze o stabilnych wymiarach , dostarczane bezpośrednio na plac budowy są niezwykle proste i szybkie w montażu, a każdemu budynkowi nadają estetyczny wygląd. Potwierdzeniem wysokiej jakości i trwałości blach Coverline jest pisemna gwarancja na okres 15 lat w przypadku powłok poliestrowych oraz 30 lat na powłokę HBP.

BLACHY PŁASKIE PLX

Blachy płaskie

Technologia PLX to połączenie tradycyjnego wyglądu z wysokiej jakości, nowoczesnym produktem. Klasyczny, elegancki i ponadczasowy wygląd oraz szeroka gama kolorystyczna sprawiają, iż blachy PLX doskonale sprawdzają się zarówno we współczesnej, awangardowej architekturze, jak i podczas renowacji starych dachów zabytkowych obiektów.

PLX to stalowe arkusze z cynkowanej ogniowo blachy o szerokości efektywnej 600mm, dostępne w powłoce HBP lub Alucynkowej, łączone ze sobą w technologii rąbka stojącego.

Blachy płaskie

Dzięki doskonałym właściwościom plastycznym, łatwej obróbce i trwałym powłokom, są idealnie przystosowane do tej technologii. Materiał daje się formować bez pęknięć i mikrouszkodzeń i jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne. Obszerna gama kolorystyczna obejmująca tradycyjne (jak np. miedziany, czarny) i nowoczesne (srebrny, błękitny) barwy oraz plastyczność materiału pozwalająca na stosowanie blach PLX na dachach o praktycznie dowolnym kształcie dają nieograniczone możliwości kreowania wizerunku architektonicznego budynku. Dzięki wyjątkowej szczelności, technologia PLX umożliwia krycie nie tylko dachów spadzistych, ale również płaskich oraz elewacji.

Oferujemy także szeroki asortyment akcesoriów i obróbek specjalnych uzupełniających pokrycie dachowe Lindab. Firma Lindab jest także producentem najbardziej wszechstronnych i skutecznych systemów odprowadzania wody z dachów. Obróbki blacharskie oraz system bezpieczeństwa dachowego Lindab, zapewniają elegancję pokrycia dachowego i jego wysoką jakość.