Dystrybucja pokryć dachowych

Kloeber

 

 

 

Venduct® płyty podstawowe do pokryć z blachy

Płyty podstawowe Venduct® do pokryć z blachy są innowacyjnym oraz profesjonalnym rozwiązaniem w zakresie przeprowadzania przez połać dachową wszelkich instalacji wentylacyjnych i użytkowych. Dopasowane do większości profili blach dachówkowych oraz do blachy płaskiej są w pełni kompatybilne ze wszystkimi częściami systemu Venduct®.

Venduct® kominek wentylacyjny regulowany z odpływem kondensatu DN 100

Klöber Venduct® to aerodynamiczny, wysokiej wydajności kominek wentylacyjny stosowany zarówno do grawitacyjnych, jak również wymuszonych systemów wentylacyjnych (np. kuchennych, sanitarnych). W zależności od zapotrzebowania kominek wentylacyjny regulowany Venduct® występuje w wersji o średnicy 100mm lub 125mm. Optymalna geometria kominka zapewnia niezakłóconą wentylację, a specjalnie ukształtowana rynna odprowadza skropliny (kondensat) na pokrycie dachowe, zabezpieczając tym samym przed ewentualnymi szkodami wynikającymi z nadmiernych ilości wilgoci w przewodach wentylacyjnych.

Możliwość regulacji kąta nachylenia - kominek wentylacyjny Venduct® można stosować na dachach spadzistych o nachyleniu od 20º do 50º.

 

Produkty uzupełniające

 

Venduct® Elastyczny przewód łączący DN 100

Elastyczne przewody łączące Venduct® wykonane są ze specjalnego miękkiego PVC ze stalową spiralą sprężynową wewnątrz. Tworzą one elastyczne połączenie pomiędzy przewodem rurowym a przejściem dachowym, pokonując różnice w odległościach oraz łatwo wyrównując różnice w osiowaniu od nachylenia 45° do pionu. Wymienne adaptery połączeń od przekroju DN 70 do 125 DN oraz różne długości sprawiają, iż przewody łączące są znakomitym połączeniem w każdej sytuacji.

 

Kołnierz uszczelniający Klöber umożliwiający przeprowadzenie rur o średnicy DN 100 i DN 125

Wysokiej jakości materiał EPDM sprawia, że kołnierz uszczelniający jest odporny na proces starzenia, promieniowanie UV i różnice temperatur przez wiele lat. Stosuje się do rur o średnicy DN 100 - DN 125 i dzięki elastycznej konstrukcji harmonijkowej można go stosować do niemal każdego kąta nachylenia dachu. Wyjątkowo szerokie brzegi w połączeniu z zalecanymi taśmami klejącymi Klöber umożliwiają pewne połączenia z membranami dachowymi i paroizolacjami.